بازگشت پیکر مدیر آموزش و پرورش اقلید پس از ۳۲ سال

اقلیدنیوز:

اقلیدفرهنگ:

شهید-دباغچی-اقلید-

به گزارش ایرنا، پیکر مطهر شهید دباغچی که ۳۳ سال پیش در عملیات والفجر مقدماتی در فکه به شهادت رسید، به تازگی توسط گروه های تفحص شهدا کشف شده است.، چهارمین جشنواره شهدای فرهنگی استان البرز با حضور ده ها تن از معلمان و دانش آموزان استان البرزدر کانون امام علی (ع) کرج برگزار شد که نماینده ولی فقیه دراستان و نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج به عنوان سخنران این همایش از جانفشانی ها و رشادت های شهدا تجلیل به عمل آورد.

این شهید والامقام که درسال۶۱ ریاست آموزش وپرورش اقلید فارس را برعهده داشت، درعملیات والفجر مقدماتی مفقود الاثر شده بود.

مدیر کنونی اداره آموزش و پرورش اقلید در سخنانی تقارن بازگشت پیکر پاک این شهید همزمان با ایام بزرگداشت هفته معلم راهدیه ای آسمانی برای جامعه فرهنگی دانست.

مجید مسعودی گفت: این شهید والامقام باآغاز مبارزات انقلابی ملت ایران به رهبری خمینی کبیر (ره) در صف انقلابیون قرار گرفت.

مدیر آموزش وپرورش اقلید افزود: این شهید بزرگوار تمام عمر با برکت خود را در راه تحقق اهداف اسلام و انقلاب صرف کرد.

مسعودی گفت: شهید محمد دباغچی از همان روزهای نخست جنگ تحمیلی به فرمان امام (ره) و مقتدای خود لبیک گفت و در نهایت در عملیات والفجر مقدماتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مدیر آموزش وپرورش اقلید ادامه داد: بر اساس گزارشی که کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده است، روزهای اخیر و با انجام تفحص های جدید، پیکر مطهر این شهید سرافراز به وسیله کارت شناسایی و همچنین پلاک هویتی شناسایی شده است.

مسعودی افزود: پیکر این شهید والا مقام روز پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه همزمان با شهادت اما م موسی کاظم (ع) در کرج تشییع خواهد شد و پس از آن به امامزاده حیدر (ع) در منطقه کلاک کرج منتقل و در گلزار شهدای این امامزاده تدفین خواهد شد.

شهید محمد دباغچی در زمان دفاع مقدس از شهرستان اقلید استان فارس به جبهه های جنگ اعزام شد و درعملیلات مقدماتی فکه شربت شهادت نوشید که به علت اقامت خانواده این شهید در کرج ، پیکر مطهر وی به استان البرز انتقال یافته است.

مردم استان البرز صبح فردا پنج شنبه همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم (ع) پیکر مطهر این شهید را در میدان شهدای کرج تشییع خواهند کرد و سپس در جوار امامزاده حیدر (ع) کلاک کرج به خاک سپرده خواهد شد.

روز ۲۴ اردیبهشت ماه و همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم(ع)، پیکر پاک و نورانی پیکر ۴۲ شهید گمنام در ۱۵ استان و ۲۱ نقطه تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

همچنین پیکر پاک ۱۳ شهید شناسایی شده نیز که پیشتر خبر شناسایی آن اعلام شد در همین ایام در استان های مختلف تشییع و به خاک سپرده می شود.

 

محمد دباغچی، شهیدی از شهر امام زمان (عج)

 

مجید مسعودی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اقلید استان فارس در حاشیه یادواره بزرگ شهدای استان البرز در وصف معلم شهید “محمد دباغچی” گفت: از شرکت در یادواره شهید محمد دباغچی احساس غرور و افتخار می کنم. شهید محمد دباغچی از دانشجویان پیرو خط امام بودند که سال ۱۳۵۸ ماموریت یافتند که به شهرستان اقلید استان فارس آمده و به عنوان دبیر فیزیک و هندسه یک سال خدمت کردند و در سال ۵۸ به عنوان ریاست آموزش و پرورش شهرستان اقلید منصوب شدند.

مسعودی افزود: در سال ۶۱ به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند. در شهرستان اقلید بزرگترین دبیرستان به نام شهید محمد دباغچی است که بهترین دبیران و دانش آموزان در این دبیرستان مشغول تدریس و تحصیل هستند و افتخار داریم که هر سال یاد و خاطره شهید محمد دباغچی را زنده نگاه داشتیم و یادواره شهید را در شهرستان اقلید استان فارس برگزار کردیم.

وی اظهار داشت: در جایی خواندم که هر صندلی مسئول امروز به واسطه ۷۵ شهید بزرگوار بدست آمده است ما مسئولین وظیفه سنگینی بر عهده داریم. امروز بر صندلی تکیه زدیم که ۷۵ شهید والا مقام تقدیم انقلاب شده تا ما بتوانیم بر این صندلی تکیه بزنیم بنابر این وظیفه خطیری داریم و به فرموده مقام معظم رهبری امروز زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.  افتخار می کنیم که شهید محمد دباغچی چند صباحی از عمر با برکت خود را در شهر امام زمان (عج) و قدمگاه حضرت علی بن موسی الرضا در شهرستان اقلید خدمت کرده اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اقلید در خاتمه خاطر نشان داشت: خرسندم از اینکه امروز با دوستان بزرگوارم و اعضای محترم شورای معاونین افتخار نصیبم شد و در این مراسم شرکت کردیم و خدمت سرکار خانم ترابی همسر بزرگوار شهید محمد دباغچی و فرزند این شهید سلام ویژه و عرض ادب دارم.

مدیریت

سلام،ضرغامی،مدیریت فنی سایت.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

امتیاز بدهید!
اقلیدنیوز را در گوگل محبوب کنید.

خبرنامه اقلید نیوز

به ما بپیوندید:

  • در لیست مشترکین اقلید نیوز قرار بگیرید!
  • آخرین اطلاعات را در ایمیلتان داشته باشید!
  • در معرفی شهرمان سهیم باشید
این پنجره را ببند

وب سایت اقلید نیوز

کادرهای زیر را پر کنید

پا به دنیای بهتر