شهيد محمد عطا نيكويي

اقلیدنیوز:

اقلید فرهنگ:

گذری بر زندگی شهيد عزیز  “محمد عطا نيكويي”

نام و نام خانوادگی: محمد عطا نيكويي

نام پدر: محمد حسین

تاریخ تولد:  ۱۳۴۲/۰۱/۰۳

تاریخ شهادت:۱۳۶۴/۱۱/۲۲

محل شهادت:   والفجر

فرازي از زندگی شهيد

شهيد بزرگوار محمد عطاء نيکوئي در سال ۱۳۴۲ در خانواده اي مذهبي در شهرستان اقليد ديده به جهان گشود ، در زمان کودکي پدر خود را از دست داد و در سن هفت سالگي وارد دبستان شد و تحصيلات ابتدائي و راهنمائي خود را با موفقيت پشت سر گذاشت و به دليل فقدان وجود پدر ادامه زندگي براي خانواده ايشان بسيار سخت و طاقت فرسا شده .

داراي هيچ گونه منبع درآمدي نبود و تنها در آمد خانواده از طريق قالي بافي مادر پير و شکسته ايشان تأمين مي شد . تا اين که بالاخره زماني که دانش آموز کلاس سوم راهنمائي بود نتوانست بيش از اين رنج مادر را تحمل کند و براي تأمين معاش خانواده درس و تحصيل را رها کرده و به کار کردن پرداخت .

اين شهيد عزيز در اکثر محافل و مجالس مذهبي و اجتماعي شرکت مي کرد و در نتيجه در زمان ظهور انقلاب اسلامي به عنوان يکي از افراد بسيار فعال براي تبليغات اهداف امام و نشر و گسترش احکام حکومت اسلامي در جامعه تلاش مي کرد و پس از پيروزي انقلاب به فرمان امام خودش لبيک گفته و به عنوان يک بسيجي در جامعه فعاليت مي کرد و در زمان جنگ تحميلي عراق عليه ايران پس از آموزش فنون نظامي از طريق پايگاه مقاومت تصميم گرفت براي دفاع از دين و کشورش به جبهه برود و اداي وظيفه نمايد .

تا اين که بالاخره رفتن به جبهه را آغاز کرد!

شهيد محمد عطاء نيکوئي در هر سال چندين ماه را به طور متمادي در جبهه ها خدمت مي کرد و در عمليات هاي گوناگون با اشتياق فراوان شرکت مي کرد و در عمليات رمضان از ناحيه دست مجروح شد . و سرانجام در آخرين اعزام خود در تاريخ ۲۰/۱۱/۶۴ در عمليات والفجر ۸ در منطقه فاو در سن ۲۲ سالگي جام سرخ شهادت را نوشيد و به آن سعادت واقعي که هميشه در آرزويش بود دست يافت .

روحش شاد و راهش پر رهرو

منبع: وبلاگ گلزار شهدای اقلید

وحید

سلام،باعث افتخاره که در اقلیدنیوز فعالیت می‌کنم و خوشحالم که می‌تونم به هم‌وطنانم خدمت کنم.انشاالله که از خدمتم راضی باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

امتیاز بدهید!
اقلیدنیوز را در گوگل محبوب کنید.

خبرنامه اقلید نیوز

به ما بپیوندید:

  • در لیست مشترکین اقلید نیوز قرار بگیرید!
  • آخرین اطلاعات را در ایمیلتان داشته باشید!
  • در معرفی شهرمان سهیم باشید
این پنجره را ببند

وب سایت اقلید نیوز

کادرهای زیر را پر کنید

پا به دنیای بهتر